Paulina Orbitowska-Fernandez

DYREKTOR POLSKO-ANGIELSKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZY ULICY SŁODKIEJ 2

Sztukę nauczania rozpoczęła pod okiem International Baccalaureate Organisation, przy szkole el Colegio de Vista Hermosa w Meksyku, gdzie uczyła historii powszechnej w języku angielskim oraz nauk społecznych w gimnazjum i liceum.  Kolejnym etapem w jej karierze pedagogicznej było nauczanie w Colegio Campestre w Meksyku, gdzie uczyła języka angielskiego: gramatyki, słownictwa oraz literatury.

Podczas pobytu w  Meksyku uczestniczyła w pracy badawczej zleconej el Colegio de Mexico przez Ministerstwo Gospodarki, gdzie wspólnie z nauczycielami i naukowcami z całego świata, budowała program zacierania różnic społecznych w Meksyku, poprzez, między innymi, udoskonalenie systemu edukacyjnego.

Posiada kwalifikacje pedagogiczno-metodyczne do nauczania języka angielskiego nadane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz dyplom ukończenia kursu nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego nadany przez Instytut Cervantesa przy Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Universidad de Salamanca, w Hiszpanii. Obu języków, angielskiego oraz hiszpańskiego, naucza od wielu lat.

Jest absolwentką Podyplomowego Studium Polityki i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. W 2013 roku podjęła również naukę na Studiach Podyplomowych Liderów Oświaty, które są wspólnym przedsięwzięciem Collegium Civitas, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty i Centrum Edukacji Obywatelskiej, które jest organizatorem Studiów.

Dodatkowo uczestniczyła w licznych kursach metodycznych, między innymi „Strategie i ewaluacja w nauczaniu” , „Kreatywność: wrodzona, czy wyuczona?” na Uniwersytecie Iberoamericana w Meksyku, oraz „Mikronauczanie” na uniwersytecie Tec de Monterrey, również w Meksyku.

Jako nauczyciel kieruje sie wyżej zacytowanym mottem - pragnie być liderem, ucząc się od dzieci naturalnej i spontanicznej formy dążenia do celu. Inspiruje je do podejmowania wyzwań, dzięki wierze w siebie i we własne siły, z jednoczesnym zrozumieniem dla różnic, które wcale nie muszą nas dzielić, a wręcz przeciwnie, uczą innowacyjnego i kreatywnego sposobu myślenia oraz poszanowania dla odmienności.  

Wolny czas spędza z synkiem. Pasjonują ją podróże, w szczególności po Ameryce zarówno Północnej, jaki i Południowej, która jest dla niej źródłem inspiracji kulinarno-literacko-kulturowych.

 

"Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.”

Taylor McKenzie

 
tel: 725-653-323 e-mail: paulina.orbitowska@szkola-mentis.edu.pl