szkoła podstawowa Warszawa
Trzecioteścik 2012/2013

"Trzecioteścikiem" nazywany jest test kompetencyjny, pisany na zakończenie nauki w III klasie szkoły podstawowej. Ma on pokazać umiejętności językowe i matematyczne uczniów. Jego wyniki za 3 lata zostaną porównane z tymi, które ci sami uczniowie osiągną podczas ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasistów.

Trzecioteścik odbył się w naszej szkole 14 marca 2013 r w czwartek. Tego dnia spotkaliśmy się punktulanie o 8.30, aby chwilę porozmawiać, zrelaksować się i zapoznać z przyniesionymi przez dzieci „pluszakami na szczęście”

Ok. godziny 9.00 kosztując pyszną czekoladę z magnezem, obejrzeliśmy przygotowany nam przez OPERON film terapeutyczny, w którym w głównej roli wystąpił Bratek. Bratek pomógł dzieciom spokojnie i bez stresu rozpocząć pisanie testu. Nakleiliśmy więc naklejki z Bratkiem na nasze testy i ruszyliśmy do pracy…
Test nie okazał się zbyt trudny dla naszych dzieci, ale na wyniki jeszcze chwilkę poczekamy…  Oczywiście, wierzymy, że poszło im świetnie.

MENTIS Akademia Pamięci

MENTIS Language Centre