szkoła podstawowa Warszawa
Szkoła z moich marzeń PDF Drukuj Email

Szkoła z moich marzeń

„SZKOŁA Z MOICH MARZEŃ” to temat zajęć przeprowadzonych w klasie III. Zadaniem uczniów było przygotować makietę szkoły marzeń i ciekawie ją zaprezentować przed klasą. To ćwiczenie miało na celu rozbudzić wyobraźnię, fantazję, kreatywność uczniów. Wykształcić w nich umiejętność budowania poprawnej wypowiedzi ustnej składającej się ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia (podsumowania).

Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Była szkoła ekologiczna, kładąca nacisk na kontakt z przyrodą; szkoła w kształcie rakiety, która zabierałaby wszystkich w odległe krainy, a nawet w kosmos; szkoła przyszłości, gdzie uczniowie korzystając z teleporterów przenosiliby się,  na każdej lekcji do innego miejsca z historii, przyrody, geografii czy też w głąb różnych przedmiotów np.: komputera, pralki itp.; szkoła muzyczna, w której wszystko kojarzyłoby się z muzyką; szkoła, gdzie poprzez zabawę uczniowie zdobywaliby nową wiedzę i umiejętności; szkoła, w której można by uprawiać wszystkie dyscypliny sportu; szkoła w stylu wiejskiego ranczo, gdzie uczniowie na żywo doświadczaliby i obserwowaliby co dzieje się w przyrodzie; szkoła wysoko w górach, by z wysokości móc obserwować świat; szkoła, w której byłyby też zwierzęta, którymi opiekowaliby się uczniowie itp.

Uczniowie podsumowując zajęcia doszli do wniosku, że „Szkoła Marzeń” to taka szkoła, która posiadałaby wszystkie elementy przygotowanych przez nich szkół.

MENTIS Akademia Pamięci

MENTIS Language Centre